Mobil Uygulama Nedir ? | Soru Yeri

Mobil Uygulama Nedir ?

mobil uygulama

Gelişen teknolojiler ve mobil yaşam sayesinde insanlar günün neredeyse  her anında akıllı telefonlar ile vakit geçirmektedir. Artık herkeste en az bir tane olan akıllı telefon, tablet gibi cihazlara özel olarak tasarlanıp, kodlanarak geliştirilen yazılımlara mobil uygulama denmektedir. Bazı kullanıcılar mobil site ile mobil uygulamayı karıştırmaktadır, mobil site bir internet sitesinin mobile uyarlanmış hali olup sadece belirli fonksiyonlara sahiptir. Mobil uygumalar ise tamamen sıfırdan yapılarak, akıllı telefonların bizlere sunduğu tüm özelliklerin kullanılabileceği uygulamalar olmaktadır.

Şirketlerin Neden Mobil Uygulaması Olmalıdır?

Günümüzde web siteleri şirketler için olmazsa olmazlardandır. Şirketler için adeta bir sanal pazar işlevi görmekte, diğer yollarla kazanılan müşterilere göre sayıları kat ve kat fazla olmaktadır. Ama gelişen mobil pazar ile artık çoğu şirket mobil platformlara da yönelmiştir. iPhone, iPad gibi cihazlara uygulama indirebilmek için kullanılan  AppStore’da kullanıcılar 40 milyardan fazla mobil uygulama indirmiş, Android cihazlar için oluşturulan uygulama marketi Google Play Store’da ise 25 milyardan fazla mobil uygulama indirilmiştir.

Bu  büyük pazarda şirketlerin rakiplerinden geri kalmaması için mobil uygulamalarının olması zorunluluk haline gelmiştir. Bu konuda hem Android hem de IOS platformu için profesyonel çözümler sunan “Regis”, şirketlere sunduğu mobil çözümler ile firmanızın rakiplerinden geri kalmamasını sağlıyor. Mobil uygulamalar sayesinde firmalar, müşterilerine ücretsiz olarak anlık bildirim, duyuru, reklam gönderebilmekte,  içeriklerini kolayca güncelleyebilerek bu pazarda aktif olarak yer alabilmektedir. Şirketinize özel ister şirketiniz içinde verimliliği artırmak için şirket içi, isterseniz reklam, tanıtım, ürün pazarlama için potansiyel müşterilerinize sunacağınız kurumsal mobil uygulama çözümleri için Regis, profesyonel proje süreçleri ile kaliteli hizmet vermektedir.

Sakarya Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yer alan Elmas Teknoloji firmasının oluşturduğu alt marka “Regis” ile mobil uygulama geliştirme hizmeti almak istiyorsanız hemen www.regisapp.com sitesinden ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir