Neden Evlilik Yüzüğü Takılır ? | Soru Yeri

Neden Evlilik Yüzüğü Takılır ?

alyans

Bu yazı içerisinde emin olun ki evli olmayı sembolize eder gibi karmaşık cümleler bulamayacaksınız. Evlilik yüzüğü takma adeti bundan asırlar öncesine kadar dayanıyor. Mısırlılar evlenecekleri zaman evlenecekleri kadın ya da erkeğe bir hediye vermek istiyorlarmış en sonunda düşünceli bir adamın fikri ise herkes tarafından kabul görmeye başlamış. Bildiğiniz gibi zamanının matematikte en gelişmiş olan milleti mısırlılardır. Mısırlılar bir daire yani halk çember şeklinde bir nesnenin başı ve sonu aynı yerde bittiğinden dolayı sonsuzluğuna inanmaktaydılar. Bu nedenle de evlenirken evlilik hayatlarının tamamen sonsuza kadar sürebilmesi için birbirlerine halka şeklinde yüzükler hediye ederlerdi. O zamanlarda bilim getirdiği birde yanlış teşhis vardı.

O zamanın tıbbına göre sol elimizin en son parmağından bir önceki parmağından geçen damarlar kalbimize kadar ulaşıyordu. Bu nedenle yüzük bu parmağa takılıyordu. Böylece mesaj daha da anlamlı bir hal almaya başlıyordu. Sonsuz olmasının yanı sıra birde kalbe uzanıyor havası vermesi hem mısırlıların kızları hem de oğlanları tarafından sevilmişti. Kısa süre içerisinde diğer kültürlerin etkileşim içerisinde bulunması ile birlikte ise başka milletlere de geçmeye başladı.

Bugün ise neredeyse tüm dünya da nedenini bilmiyor olmamıza rağmen evlenirken yüzük alır takarız, ayrıca modern tıp tarafından sol elin en son parmağından bir önceki parmağından kalbe giden damar gerçeği ortaya çıkmış olmasına rağmen hala bir takım kişiler o parmağı tercih etmektedirler.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir