Neden Yapı Kredi Nuvo'yu Kullanmalı ? | Soru Yeri

Neden Yapı Kredi Nuvo’yu Kullanmalı ?

nuvo

Geçen yıl başında Finansbank’ın Enpara.com ile açtığı şubesiz bankacılık yolundan bu sefer de Yapı Kredi Nuvo ile geçiyor.

Nuvo Nedir ?

Nuvo, Yapı Kredi’nin şubesiz bankacılık ayağıdır. Nuvo ile hesap işletim ücreti, EFT ve havale ücreti ödemezsin. Kişiler için masrafsız firma için şubesiz bankacılıktır ve bu yüzden iki tarafın da işine gelmektedir.

Neden Nuvo’yu Kullanmalıyım ?

Nihayetinde herkesin bir vadesiz banka hesabı ve kartı var. Bu hesaba sahip olmanız bile bir masrafa tabi olmanız anlamına gelmektedir. Bununla birlikte para transferleri konusunda internetten işlem yapmanıza rağmen diğer bankalar sizi masraf kesintisine tabi tutmaktadır. (Enpara.com ve bazı maaş müşterileri hariç) Bununla birlikte çoğu bankanın yapmadığı farklı kampanyaları da mevcuttur.

Enpara ile Nuvo Arasındaki Farklar Nelerdir ?

Enpara Finansbank’ın, Nuvo ise Yapı Kredi’nin şubesiz bankacılık ayağıdır. Çalışma prensipleri ve temel hizmet uygulamaları birebir aynıdır. İki hesapta da hesap işletim ücreti, eft, havale gibi işlemlere ücret ödemezsiniz. Ama ufak tefek farklılıkları şöyle sıralayabiliriz.

Enpara.com’un artıları;

– Enpara, kartı bizzat ayağınıza kadar getirir, güzel bir kalem ve ajanda hediye edip sorularınızı dinler. Nuvo kartınız kurye ile gelir, arkasında sadece cep telefonunuzun ekranını silmeniz için bir sünger vardır.

– Enpara eksi hesaba düşmenize olanak tanır, Nuvo’nun şimdilik aktif olan böyle bir uygulaması yoktur.

– Finansbank ATM’leri oldukça yaygındır, para çekme – yatırma konusunda fazla problem yaşamazsınız.

Nuvo’nun artıları;

– Online alışverişlerde ve private shopping sitelerinde kayda değer indirim olanakları sağlar. Enpara’nın bu tür kampanyaları nadir ve zayıftır.

– Mobil uygulamayı kullandığınızda veri ücretini kendisi karşılar. Enpara’da tarife üzerinden hesaplandırılır. (Ben sınırsız internet kullanıyorum, beni bağlamıyor ancak hoş bir jest)

– Nuvo ile Yapı Kredi daha yakın temas içerisinde. Yani Nuvo ile kredi kartı başvurusu ve benzer başvurular yapabiliyorsunuz. Enpara ise kendi bankasından bağımsız hareket ediyor gibi. Bu tür işlemler için Finansbank’la görüşmek zorundasınız.

Sonuç olarak hem Nuvo hem de Enpara kart sahibi olmak kolay ve ücretsizdir. Bu iki hesaba sahip olduktan sonra diğer bankalarla çalışmaya da pek ihtiyaç duyulmuyor. İkisinden de edinmenizi tavsiye ederim.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir