Önemli Birisiymiş Gibi Gözükmek İçin Ne Yapmalı ? | Soru Yeri

Önemli Birisiymiş Gibi Gözükmek İçin Ne Yapmalı ?

vip

Arkadaşım Karen ev mobilyası alanında uzmanlaşmış ve büyük ölçüde saygı gören bir kadın. Bir iletişim uzmanı olan kocası ise en az onun kadar büyük bir isim, iki küçük oğulları var.

Karen her ne zaman bir ev mobilyası endüstrisi etkinliğine katılsa, ortamdaki diğer herkes ona hürmet eder. O, ait olduğu dünyada çok önemli bir kişidir. Kongreler esnasında onunla gündelik sohbetler edermiş gibi gözükmek isteyen ve onun yakınına yaklaşmak için itişip kakışan meslektaşları, Home Fumishing Executive (Ev Mobilyası Uygulamaları) ve Fumiture World (Mobilya Dünyası) gibi bu endüstrinin otoritesi sayılan kitaplarda yan yana karelerinin çıkması için dua ederler.

Karen yine de yakınır, çünkü iş kocasının iletişim mesleğiyle ilgili görevlerine yardım etmeye geldiğinde Karen’in varlığıyla yokluğu birdir. Çocuklarını okul görevlerini yerine getirmeye götürürken o da tıpkı diğer anneler gibidir. Bir keresinde bana “Leil, insanların bana yaklaşmaları ya da en azından ilgi çekici birisi olduğumu düşünmeleri ve kalabalığın arasında göze çarpan birisi olmak için ne yapmalıyım?” diye bir soru sormuştu. Bu bölümdeki teknikler bunu kusursuzca başarmanız içindir. Bu dokuz tekniği kullandığınız zaman, tanıştığınız her insanın karşısına özel birisi olarak çıkacaksınız. Kendinizi hangi insan kalabalığının ortasında bulursanız bulun, aralarında “önemli Birisiymiş” gibi parlayacaksınız, hatta bu kalabalık sizin tanıdığınız bir kalabalık olmasa dahi.

Çok başarılı olan insanlar dışarıya verdikleri efsanevi bir izlenimin en önemli silahlardan biri olduğunu bilirler, bu yüzden en güçlü etkiyi elde etmek için dış dünyaya karşı olan duruşlarını ince ayardan geçirirler.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir