Özgüvenim Yok, Ne Yapmalıyım ? | Soru Yeri

Özgüvenim Yok, Ne Yapmalıyım ?

durus

Kapının tepesinden aşağı sarkan bir kablonun ucuna bağlanmış bir deri parçasını gözünüzün önüne getirin. Deri parçası başınızın birkaç santimetre üstünde sallanıyor. Kapıdan geçerken başınızı geriye atın ve hayali deriyi sıkı sıkıya ısırdığınızı düşünün. Deri önce yanaklarınızı geriye çekerek yüzünüze gülümseyen bir ifade veriyor, daha sonra da sizi havaya kaldırıyor. Nefeslerini tutarak sizi izleyen kalabalığın üstüne doğru çıktıkça vücudunuz kusursuzca dimdik oluyor; Baş yukarıda, omuzlar geride, gövde öne çıkmış, ayaklar tüy kadar hafif. Sirk çadırının zirvesinde olan siz, sizi izlemek için boyunlarını vinç yardımıyla yukarıda tutan izleyicilerin şaşkınlığı ve hayranlığı arasında ağırbaşlı bir şampiyon edasıyla fini fini dönüyorsunuz. İşte şimdi önemli birisi gibi görünüyorsunuz.

Bir gün, Dişlerinizle Asılın Tekniğim denetimden geçirmeden hemen önce, bir günde kaç kez kapıdan geçtiğimi saymaya karar verdim: altmış kere, hiç evden çıkmasanız dahi. Siz de hesaplayın: sokak kapısı; iki kere çıkarken, iki kere de girerken, tuvalet kapısı; altı kere, mutfak; sekiz kere, ofisteyken; sayısız kere. Rakam yükselir gider. Bir şeyi günde atmış kez yaparsanız artık bir alışkanlık halini alır! Alışılagelmiş iyi hal ve tavırlar, bir zafer tiryakisi olmanın ilk belirtisidir.

Şimdi odaya girip içerideki insan topluluğunu cezp etmek ve işi bitirmek için hazırsınız, (ya da yalnızca en önemli kişi olarak başköşeye kurulmak için.)

Artık sanatçı Bob’un sizi bir zafer tiryakisi olarak portrelemesi için ihtiyaç duyacağı bütün temellere sahipsiniz. Tıpkı dediği gibi, “Kusursuz bir duruş, dik bir baş, kendinden emin, inançlı bir gülümseme ve direkt göz teması” işte önemli, doğru dürüst bir insanın kusursuz resmi.

Şimdi bütün numaralarımızı hayata geçirelim. Dikkatinizi muhtemel sohbet arkadaşınıza odaklamanın zamanı geldi. Birazdan öğreneceğiniz teknikleri kendisini milyonda bir rastlanan birisi olarak hissetmesi için kullanın.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir