Prisma Uygulaması Nasıl Kullanılır ? | Soru Yeri

Prisma Uygulaması Nasıl Kullanılır ?

prismakullanimi

İlk önce iOS’a sonra Android’e gelen Prisma uygulaması kullanım rehberi artık bizde ! İlk önce uygulamayı tanıyalım, sonra nasıl verimli kullanabiliriz onu anlatalım.

Prisma Nedir ?

Prisma, klasik fotoğraf şablonlarını varolan fotoğraflarınızla iç içe çakıştırarak yeni fotoğraflar elde etmenizi sağlayan bir akıllı telefon filtre uygulamasıdır. Başlangıç olarak Apple cihazlarda deneme olarak çıkan uygulama kısa sürede oldukça popüler hale geldi. Klasik art fotoğraflarını kendi fotoğraflarınızla çakıştırabildiğiniz bir uygulama iken gün geçtikçe filtre fotolarını arttıran Prisma şu anda milyonlarca insan tarafından kullanılmakta.

Telefon üzerinden kendi sanat çalışmanızı yapmanızı sağlayan bu uygulama ile çok farklı görüntüler elde edebiliyorsunuz.

Örnek olarak çektiğim bir günbatımı fotoğrafını inceleyelim.

prismaresimleri

İlk kare resmin orijinalidir. Diğer fotoğrafları uygulamayı ve resmi kullanarak kaydettim ve kolaj haline getirdim. Gördüğünüz üzere filtrelerin keskinliği, sadeliği ya da derinliği her birinde farklı. Çok fazla detay içermeyen bir fotoğrafı filtrelerken daha yumuşak bir filtreyi tercih etmelisiniz. Böylece fotoğrafın aslına sadık kalarak yeni bir görüntü elde edersiniz. Ancak komplike filtreler sade bir resmi berbat edebiliyor. Belirli bir estetik zevke sahipseniz zaten aşama aşama hangi filtre neyle iyi olur bir süre sonra çözüyorsunuz.

Herkesin çok verimli olarak kullanabileceği bir uygulama olarak gözükmüyor ancak belirli bir sanat zevkine sahipseniz kolaylıkla işi kıvırabilirsiniz diye düşünüyorum.

Son olarak bazı kullanıcılar böyle bir sanatsal uygulamayı resimlerinin sağ altında kalan Prisma yazı ve logosuyla mahvediyorlar. Ayarlar kısmından onu kaldırınız ve daha güzel fotoğraflar elde ediniz.

Picasso, Van Gogh’dan ilham alarak yaratıcı fotoğraflarınızı sergileyin !

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir