PTC Nedir ? Nasıl Para Kazanılır ? Güvenilir PTC Siteleri Hangileridir ? | Soru Yeri

PTC Nedir ? Nasıl Para Kazanılır ? Güvenilir PTC Siteleri Hangileridir ?

ptcearn

Öncelikle güvenilir PTC siteleri olayına girmeden PTC’nin ne olduğunu ve PTC tabirlerini açıklayalım.

PTC Nedir ?

PTC, İngilizce’de Paid to Click‘in kısaltmasıdır. Paid to Click’ın açılımı da Tıkla Kazan olarak yapılabilir. Özellikle son 5 yıldır sayıları git gide artan PTC siteleri sayesinde kişiler ziyaret ettikleri sitelerle para kazanma imkanı yakalayabilmektedir. Ziyaret süreleri kazanılacak orana göre değişiklik göstermektedir. Mesela 0.01 dolar yani 1 cent kazanmak için tıklanan reklam sayfasında ortalama 25-30 saniye beklemek ve bu sürenin sonunda izlenilme durumunu onaylamak gerekmektedir. 0.001 dolar gibi ücretlendirmelerde bu süre 3 ila 5 saniye arası sürmektedir. Miktarlar gözünüze düşük gibi görünebilir ancak sistemde istikrarlı olarak varolduğunuzda ve günde belirli bir süre ayırdığınızda güzel bir yan gelir elde etmeniz mümkün.

Neden PTC ?

İnternet üzerinde çok vakit geçiren ancak bunu nakite çeviremeyen kişiler için herhangi bir çapa sarfetmeden para kazanma yöntemi olduğu için PTC diyebiliriz. Aynı şekilde herhangi bir gelir kaynağı olmayan öğrenciler, ev hanımları için iyi bir seçenek gözüküyor.

PTC Siteleri Nasıl Ödeme Yapıyor ?

PTC sistemlerinin çoğu uluslararası girişim olduğundan dolayı banka transferleri yapmıyorlar çünkü astarı yüzünden pahalı olur. Bu yüzden tüm dünyanın kabul ettiği Paypal, Payza ve Neteller gibi ödeme araçlarını kullanıyorlar. Bu araçlar içerisinde Türkiye’ye hizmet veren Paypal’ı tercih etmeniz sizin açınızdan iyi olacaktır. Paypal’ın son dönemde Türkiye için nakit kart çıkardığını da düşündüğümüzde kart başvurusu yaparak paranızı TEB Atm’lerinden kolayca çekebilirsiniz.

Scam Site Nedir ?

Türkçe karşılığı aldatmaca olan scam fake PTC siteleri için kullanılan bir tabirdir. Bazı PTC siteleri piyasaya güzel oranlarla hızlı giriş yapar ancak iş ödemeye geldiğinde kullanıcıları engeller, bloke eder ya da siteyi kapatırlar. Bu yüzden güvenilir ptc siteleri bulmak elzemdir.

Ref Kiralama Nedir ?

PTC sitelerinde kazancı hızlı bir şekilde katlamanın yolu ref kiralama işleminden geçer. Başlarda linklere tıklayıp belirli bir para biriktirdikten sonra ref kiralama işlemi yapın ve reklam tıklamadan insanlar sizin referanslarınızla üye olsun ve siz durduğunuz yerden kazanın. Standart bir üyeliğin belirli bir ref hakkı vardır. Bu yüzden üyelik modelinizi yükseltmeyi düşünebilirsiniz.

Güvenilir PTC Siteleri

Probux: PTC sitelerinin arasında en güvenilir olanı kuşkusuz Probux’tır. Arayüzü temizdir. Reklamı tıkladıktan sonra ekstra işlem yapmaya zorlamaz. Sadece beklemeniz kafidir. Reklamı yeni sekmede açıp başka sekmede gezinirseniz Probux da dahil hiçbir PTC sitesi bu durumu kabul etmez. Fazla sekme açıp olayı hemen bitirmek isteyen köylü kurnazı arkadaşlar bu düşüncenizi hemen bir kenara bırakın. Ödeme alt limiti 5 dolardır. Burada reklamlara tıklayıp para kazanmanın dışında Pro Grid ile şansınıza 5 dolar kazanabilirsiniz. Tasks ve Offers kısmında zaman içerisinde size özel teklifler gelecektir. Burada yapacağınız görev ve tekliflerle kazancınızı artırabilirsiniz. Aşağıdaki banner ile referansımla üye olabilirsiniz.

Fusebox: Yine güvenilir bir ptc sitesi. Probox gibi reklamı tıkladıktan sonra ücreti hesabınıza gönderir, ters rakamı bul, yandaki rakamı yaz gibi ek işlem istemez. Ödeme alt limiti 2 dolardır. Paypal, Payza, Egopay ve Neteller ödeme seçenekleri mevcuttur. Resimdeki karede bulunan 5 doları yakalama oyunu Fuse Grid bu sitede de mevcuttur ancak biraz beyhude çaba oluyor bu. Görev ve teklif gibi seçenekleri bulunmamakla beraber teklifler oldukça iyidir. Aşağıdaki banner ile referansımla üye olabilirsiniz.

Neobux: 6 yıldır hizmet veren bu PTC sitesi güven sorununu aşmış durumda. Ödeme alt limiti 2 dolar. Offers kısmındaki Mini Jobs, Coins gibi sekmelerle kazancınızı artırmanız mümkün. Teklif seçenekleri oldukça geniş. Paypal, Payza ve Neteller gibi ödeme seçenekleri mevcut. Aşağıdaki banner ile referansımla üye olabilirsiniz.

88Bux: Ödeme alt limiti 3 dolar. Paypal, Payza, Perfect Money, Egopay gibi geniş ödeme seçenekleri mevcut. Aşağıdaki banner ile referansımla üye olabilirsiniz.

Eprofitbux: Ödeme eşiği 1 dolar ve tıklanacak reklam opsiyonu oldukça fazla olduğundan dolayı bu rakama ulaşmak oldukça kolay. Paypal, Payza, OKPay ve EgoPay ile ödeme talep edebiliyorsunuz. Aşağıdaki banner ile referansımla üye olabilirsiniz.

Clixsense: Sistem inanılmaz hızlı ve izleme işini oldukça kolay yapabiliyorsunuz. Ayrıca teklif ve görevler kısmı bir süre sonra aktifleştikten sonra tavsiye ederim. Seçenekler oldukça fazla. Ödeme seçenekleri PayPal ve Paytoo. Ödeme alt limiti 8 dolar ancak kısa sürede doldurulabilir bu limit. Aşağıdaki banner ile referansımla üye olabilirsiniz.

Exprebux: PTC’ye kuşkuyla bakanlar için güzel bir örnektir bu site. Ödeme alt limiti sadece 0.50 dolar. Paypal, Payza ve EgoPay ile ödeme alabilirsiniz. Tasarım olarak pek kaliteli olduğu söylenemez ancak tıklama seçeneğinin fazlalığı tercih edilebilir kılıyor. Aşağıdaki banner ile referansımla üye olabilirsiniz.

Bunlar genelde tüm kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen PTC siteleri olarak göze çarpıyor. Bu konuda tek bir siteye bağlı kalmak zaten size hiçbir kazanç getirmez. Ne kadar PTC sitesine üye olursanız ve aktif olarak kullanırsanız sizin kazancınız o kadar artacaktır. Burada detaylı açıklamaya girmediğim ama güvenilir olan diğer PTC sitelerine aşağıdaki bannerlar ile referansımla üye olabilirsiniz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?
Bir Cevap
  1. srsrmnyk 44 sene ago

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir