Retrica Yazısı Nasıl Kaldırılır ? | Soru Yeri

Retrica Yazısı Nasıl Kaldırılır ?

retrica

Son dönemlerde kullanıcılar tarafından Instagram’ın pabucunu dama atan uygulama olarak bilinen Retrica Türk kullanıcılar tarafından oldukça rağbet görmüş durumda. Instagram’a göre daha çok filtre seçeneği sunan ve resim boyutu üzerine herhangi bir dayatma sunmayan bu uygulama genel olarak oldukça beğenildiğini söyleyebiliriz.

Ancak her güzelin bir kusuru olduğu gibi Retrica’nın da bir kusuru var. O da düzenlenen her resmin altında Retrica logosunun bulunması. Başlarda kullanıcıların pek takılmadığı bu durum fotoğraf sayısının artması ve fotoğraf karesini kısıtlaması nedeniyle çok hoş karşılanmamaya başladı. Retrica uygulamasını yapan şirket buna şeffaf logo seçimi gibi opsiyonlar sunsa da sorun temelinde hala duruyor.

Bu anlamda resimlerden Retrica yazısını silme işlemi için yapılacak iki işlem var.

Birincisi uygulama ekranına girip ayarları temsil eden simgeye dokunup Watermark fonksiyonunu deaktif etmek. Bu işlemi yaptığınızda artık fotoğraflarda Retrica yazısı gözükmeyecek.

Menülerden bunu bulamayanlar için alternatif yöntem ise başka bir resim düzenleme uygulaması ya da telefonun kendi düzenleme moduyla yazının olduğu yeri kesip kaydetmek. (Pixlr, Adobe Photshop Express türevi programlarla bunu yapabilirsiniz.)

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir