Sadece Gözlerle Nasıl İletişim Kurarım ? | Soru Yeri

Sadece Gözlerle Nasıl İletişim Kurarım ?

gozkontagi

Gözlerinizi Kullanarak Zeki ve Çabuk Kavrayan Birisi Gibi Görünün !

Truvalı Helen’in bakışlarıyla bir gemi filosunu harekete geçirebileceğini ve David Crockett’in bakışlarını yönelttiği bir ayıyı kaçıracağını söylemek pek de abartı sayılmaz. Gözleriniz, insanların duygularını infilak ettirecek kuvvetteki kişisel bombalarınızdır. Aşağıdaki göz teması tekniklerini hayata geçirdiğinizde, tıpkı savaş sanatı ustalarının yumruklarını öldüren bir silah olarak kullanmaları gibi, siz de bakışlarınızı ruhen öldüren bir silah olarak düşünebilirsiniz.

Hayat oyununun sevilen insanları şu öğretici beylik sözünün ötesine geçme ihtiyacı duymuşlardır: “Sıkı göz temasını koru.” Bunun sebeplerinden biri, bazı şüpheci ya da güvensiz insanların bire bir göz temasını bir nevi tecavüz olarak algılayabileceklerini anlamış olmalarıdır.

Ben büyüme çağındayken ailem, düş dünyası cadı, büyücü ve kara büyülerle dolu, Haitili bir hizmetçi tutmuştu. Zola, Louie ile yalnız başına aynı odada kalmayı reddederdi. Louie benim Siyam kedimdi. Kulağıma korka korka fısıldardı, “Louie gözlerimin içine bakıyor; ruhumu görüyor.”

Bazı medeniyetlerde şiddetli göz teması büyücülük olarak kabul edilir. Bazılarında da birisine dik dik bakmak, onu aşağılamak ya da ona saygı göstermemek anlamına gelir. Bunu göz önünde bulunduran uluslararası sahnedeki büyük oyuncular yanlarına Berlitz cümleleri kitabını almak yerine kültürel vücut dili farklılıklarını anlatan bir kitabı almayı seçerler. Bizim kültürümüzü ele alırsak, büyük oyuncular abartılı göz temasının, özellikle de iki karşı cins söz konusu olduğunda epeyce fayda getireceğini bilirler. İş hayatında romantizmin yeri olmasa bile istikrarlı bir göz temasının erkekler ve kadınlar arasında etkili bir heyecan yaratması kaçınılmazdır.

Etkinin sonucunu tamı tamına kavramak adına Boston şehri merkezli bir çalışma yapılmıştır. Araştırmacılar, bireylerden karşı cinsleriyle iki dakika boyunca gündelik konulu sohbetler etmelerini isterler. Deneklerin yarısına partnerlerinin sohbet boyunca kaç defa göz teması kuracağına dair verileri topladılar ve ortaya gerçekten şaşırtıcı sonuçlar çıktı.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir