Sadettin Teksoy Kimdir ? | Soru Yeri

Sadettin Teksoy Kimdir ?

teksoy

Çocukluğumun önemli figürlerinden biri olan Sadettin Teksoy şimdi nerede diye birden aklıma düştü. Araştırmalarım sonucu Teksoy Yapım adlı bir yapım şirketi kurduğunu öğrendim . Aktif olarak bir prodüksiyonla uğraşıyor mu bilinmez ancak biz geride kalan güzel yılları hatırlamak adına onu biraz daha yakından tanıyalım.

1952 İstanbul doğumlu olan gazeteci 20 yaşındayken mesleğe Haftasonu gazetesinde başladı. İki yıl burada çalıştıktan sonra Hürriyet gazetesinde savaş muhabirliği, polis muhabirliği gibi görevlerde bulundu. 1980 yılında Saddam Hüseyin’le görüşme yaptı. Bu anlamda ilk Türk gazeteci olma ünvanını da elinde bulunduruyor.

1992 yılında Hürriyet’ten emekli olduktan sonra televizyon programcılığı çalışmalarına ağırlık verdi. Teksoy Görevde programı ile ulusal anlamda tanınırlık kazanan Teksoy bu programa 5 yıl boyunca aralıksız olarak devam etti. Programı reyting rekorları kırdı. 1999 ile 2002 yılları arasında Teksoy Görevde programı Show TV’de yayın yaptı. 2002’den sonra yayın hayatı ara ara sekteye uğrasa da Sırlara Yolculuk ve Sırların Efendisi programlarıyla tekrar ilgi odağı oldu.

2006 yılından sonra aktif televizyona programcılığı hayatına noktayı koyan Teksoy çalışmalarını kendi adını verdiği Teksoy Yapım bünyesinde devam ettiriyor.

Sadettin Teksoy evli ve Efe adlı bir erkek çocuğu babasıdır. Yabancı dil olarak İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Bir dönem yaptığı reality showlarla ekranları kasıp kavuran Teksoy’un şu ana aktif olarak bir projenin içinde yer alıp almadığı bilinmiyor.

Fenomen olmuş Sadettin Teksoy sözleri şu şekilde;

Saçım benim, saçım benim.
Dökülüyor, saçım benim.
Girdim Keloğlan Mağarası’na.
Gür çıkar saçım benim.
Tarak tutar başım benim.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?
Bir Cevap
  1. Betmen 44 sene ago

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir