Score Hero Nasıl Oynanır ? | Soru Yeri

Score Hero Nasıl Oynanır ?

scorehero

Son dönemlerin en popüler akıllı telefon oyunları arasına şimdi bir de bir futbol oyunu girdi. Score Hero için kısaca kendi oluşturduğunuz futbolcunun kariyerine ivme veren senaryosu belli maçları yönetme imkanı tanıyan bir oyun diyebiliriz.

Oyuncu seçmeleriyle başlayan, oradan milli takım elemeleriyle devam eden süreçte bir kulüp ile profesyonel sözleşme imzalıyorsunuz. Ve teknik direktörün size imkan verdiği süreler dahilinde (başlarda sürekli yedekten oyuna giriyorsunuz) takım için katkıda bulunuyorsunuz. Tabii ki takıma bulunacağınız bu katkılar asist, anahtar pas ve gol gibi kıstaslarla değerlendirilip bunun üzerinden topladığınız yıldızlarla sezonu en iyi şekilde tamamlamaya çalışıyorsunuz.

Senaryo başlarda çok kolay bir şekilde ilerlemekte. Tek yapmanız gereken bazen bir derin pas atmak, kavisli bir orta açmak veya al da at dercesine pozisyonları değerlendirmek oluyor. Ancak seviye arttıkça isabetli paslarla oyun kurmanız, kurduğunuz oyunda forvetinizi en doğru açıda pozisyona sokmanız gerektiği zamanlarda oyun cinnet sebebi olabiliyor.

Bu yüzden bizim yaşadığımız cinnet evrelerini yaşamayın diye aşağıda oyuna dair önemli ipuçları veriyoruz.

Oyunun birkaç kritik detayı var.

1)Kalpler: Sizin enerjiniz aynı zamanda oyunu aktif olarak oynayabilmenizi sağlayan araç. Her tamamlanmamış atak, atılamamış gol kalp barından 1 tık eksilmesine neden oluyor. 1 kalp 5 bardan oluşuyor ve başlangıç için 5 kalp yani 25 bar (bir başka deyişle 25 hak) mevcut. Ne var ki yani dediğinizi duyar gibiyim. Başlangıç için 1-2 bar harcayarak geçtiğiniz bölümlerin arasında öyleleri var ki 1 bölümde 20 bar kaybedebiliyorsunuz. Bazı bölümlerin özellikle 3 aşamalı olması can sıkabiliyor. Doğru strateji ve hamlelerle iki atağı yapıyorsunuz ancak üçüncü atakta haffi bir dikkat dağınıklığı tekrar önceki iki atağı başarmak zorunda bırakabiliyor.

Bu yüzden kalpler oldukça önemli. Önemli olduğu gibi gün içinde sabırlı olup biraz beklerseniz yine kalplerinizi fullleyebiliyorsunuz. Oyun sabırsızlar için paralı hızlı fulleme opsiyonu da geliştirmiş ama ne gerek var yani.

2)Para: Oyunda çok zor kazandığınız bu yüzden zor kaybetmeniz gereken şey. Sakın krampon rengini ya da forma numaranızı değiştirmek için harcamayın. Üç aşamalı bölümlerde bazen çok kritik bir noktada hata yaparsınız. İşte o zaman para devreye giriyor ve pozisyonu bir önceki aşamaya geri alarak size tekrar bir vuruş hakkı sağlıyor.

Score Hero Taktik ve Hileleri

Oyunun şu ana kadar kabul edilmiş ve onaylanmış hileleri maalesef yok. Mesela daha önceki benzer oyunlarda süre bitimini beklememek için telefonun saatini ileriye almak işe yarıyordu. Ancak oyun çevrimiçi çalıştığından dolayı kendi sayacı devreye giriyor ve böyle bir duruma izin vermiyor. Çalışan bir hile çıkana kadar şimdilik hilenin olmadığını varsayıyoruz.

Taktik konusuna gelelim ve bunu maddeler halinde sıralayalım.

– Dokunmatiğe hakim olun. Bazen pozisyonun heyecanıyla bir kavis verip topu çatala takmak için dokunmatiği sert kullanırız. Bu durum şutun verimliliğini düşürüyor. Bunun yerine hassas bir şekilde parmağınızla yavaş yavaş sürükleyerek şut vurmak istediğiniz noktaya gitmek daha mantıklı.

– Pas ve şut şiddetini iyi ayarlayın. Özellikle ikinci sezonda çok basit pas hataları yüzünden hakkınız azalabilir. Oyun zorlaşıyor ve rakip defans oyuncuları çokça pas arası yapıp sizi ekarte edebiliyor. Bunun da ayarlanması dokunmatiğe hakim olmaktan geçiyor.

– En doğru pas opsiyonunu bulana kadar topa sahip olun. Bazen kestirme yoldan bir derin pas ya da uzun pasla hemen gol atmak istiyorsunuz ancak denendi ve başarısız olundu arkadaşlar. Oyun buna müsaade etmiyor. Rakip takım sahaya iyi yayıldıysa onları geçmenin en doğru yolu isabetli kısa paslar ile en doğru anı kollamak oluyor.

– Basit oynayın. Vole, röveşata gibi spektaküler hareketler size ekstra yıldız kazandırabilir ancak o yıldızı kazanmak için denediğiniz birçok hamlede kaybettiğiniz kalplerle daha çok bölüm geçebilirsiniz. Oyunda bu tip artistik goller atmak çok da kolay değil. Zaten yerden derin pas atmak bu kadar zor ayarlanıyorken havadan adrese teslim ortayı ayarlamak ayrı bir mesele.

En önemlisi sabırlı olun ve oyuna para kaptırmayın. Unutmayın gün içerisinde yarım saat sabrettiğiniz taktirde zaten 15 hamlelik bir kalp kazanımı oluyor. Pozisyonlarda gaza gelip paranızı kaybetmeyin. Ben şu anda 33.aşamadayım. Ve işler çok zor bir hal almaya başladı ancak hala sabrediyorum.

İlk önce iOS için çıkan oyun, geçtiğimiz yılın sonunda Android için de yayınlanınca dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip oldu. Oyunla ilgili yeni detaylar, bilgiler ya da hileler geldikçe sizinle paylaşacağız.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir