Sevgililer Günü Organizasyonu Nasıl Yapılır ? | Soru Yeri

Sevgililer Günü Organizasyonu Nasıl Yapılır ?

sevgili

Bunlar aslında tüketim toplumunun bize dayatması geyiğine girmeyeceğim çünkü öyle ya da böyle umursasan da umursamasan da karşı taraf umursuyorsa her şey teferruat oluyor arkadaşlar.

Yine aslında tam bu noktada tam bir pozitif ayrımcılık var. Kadınlar hediyelerine ne kadar önemsemese bile erkek zaten bu günü çok önemsemediği için aldığı hediyenin iyi ya da kötü olmasıyla da çok ilgilenmiyor. Ama kadın öyle mi ? Değil.

Kadın senin aldığın hediyenin üzerinden binlerce anlam çıkarır, onları sana sayar ve yedirir. Ve sen o kadar düşünmene rağmen geçen onca israf vakte rağmen yine başarısızsındır.

Benim bu konuda size tavsiyem aslında bakış açınızı değiştirmekle alakalı.

Kadınlar sizin aldığınız hediyeyi beğenmesi için gerçekten çok şanslı olmanız lazım. Madem ki işimiz şansa kalıyor biz de şansımızı arttırmaya bakalım. Yani bir hediye yerine birden fazla hediye alalım.

Alınacak bu hediyeleri de o gün farklı zaman dilimleri içerisinde spontane bir şekilde sevgiliye verelim. Her yeni hediye onu daha çok mutlu yapacak. Sonuçta çoğu aman nitelikten ziyade nicelik önemlidir. O yüzden alınan hediyeleri eleştirmek için beynin korteks yanı kısa bir süreliğine durup mutluluk hormanları devreye girecek.

– Bence klasik bir çiçekle başlamalı. Bu konuda kendiniz topa fazla girmeyin. Olayı çiçekçiye bırakın. Buluşur buluşmaz sevgililer gününü kutlayıp çiçeği verin. O anda küçük bir hayal kırıklığı yaşayacaktır.

– Bu süreyi fazla uzun tutmaya gerek yok. Hemen akabinde ikiniz için önemli ilkleri anlatan önceden ayarladığınız minik bir hediye verin. Böylece yokluktan bir anda çokluğa geçen kadın çok mutlu olacaktır. Bir nevi yetinmeyi bilmek gibi düşünebiliriz.

– Aradan 1 saat gibi bir süre geçtikten sonra ara sıcağın ardından ana yemeğe geçin ve esas bombayı patlatın. Bu bomba mümkünse ayağını yerden kesecek bir şey olsun. Küçük bir orktesrayla önceden anlaşabilirsiniz. Garsona ayar verebilirsiniz. Bunun da dışarıdan ayarlanmış olması önemli. Şimdi kadın akli dengesini yitirdi arkadaşlar. Tamamen Polyanna’ya bağlamış durumda.

– Yine bir süre geçtikten sonra gecenin sonlarına doğru tatlı kısmına geçin ve pahalı gösterişli hediyenizle son noktayı vurun. Bu bütçenize göre bir takı olabilir, onun çok önemsediği ama uzun süredir alamadığı bir nesne olabilir. Gücü hissettirmek hediyenin en çarpıcı ve önemli yeri.

Eğer böyle bir organizasyonla bir plan yaparsanız unutmayın. Seneye daha iyisini yapmak zorundasınız. :)

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir