Sivilcelerin Geçmesi ve Azalması İçin Nasıl Yöntemler Uygulanmalı ? | Soru Yeri

Sivilcelerin Geçmesi ve Azalması İçin Nasıl Yöntemler Uygulanmalı ?

Sivilce denilince hepimizin aklına kızarıklık ve şişkinliklerle dolu bir yüz geliyor. Hiç birimiz bozulmuş bir yüze sahip olmak istemiyoruz. Ergenlik evresi sonrasında da sıkça meydana gelen sivilce sorunu, toplum geneline vurulduğunda ortalama olarak %85 imizi kapsıyor.

Sivilceler uzman doktorlar tarafından, oldukça iyi tedaviler sonucu yok olmakta ve cildimiz ilk günkü güzelliğine kavuşabilmektedir. Bunu daha önce yapılan tıbbi müdahaleler sonucunda da görmek mümkün. Lakin tedaviden sonra kendini yenileyen sivilceler de var ve bu durum fiziksel görünüşümüzün yanında psikolojimizi de oldukça fazla etkiliyor.
Buna bir çözüm olarak sivilcelerin çıkmasını önleyecek yöntemler başlığı altında küçük bir araştırma sonucu, çok iyi verilere ulaştık.

Sivilcelerin Çıkmasını Önleyecek Yöntemler

Uygulayacağınız bu yöntemler cildinizde sivilce çıkma yüzdesini düşürecek ve daha temiz bir cilde sahip olmanız için size yardımcı olacaktır.

Süt Maskesi

Süt bildiğiniz gibi cildimiz ve vücudumuz açısından oldukça değerlidir. İçinde barındırdığı vitaminler sayesinde hem kemik sağlığımıza, hem vücut sağlığımıza hem de cilt sağlığımıza iyi gelmektedir. Yüzünüzde sivilce çıkmasını önlemek istiyorsanız, her sabah uyandığınızda pamuğu süte bandırın ve yüzünüze sürün. 10-15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu işlemi iki ay uygulamaya devam edin. Sonucu görünce siz de şaşıracaksınız.

Buz Terapisi

Yüzünüzde sivilceden kaynaklı bir sürü leke ve iz mi kaldı? Maalesef bazı cilt tiplerinde bu tür durumlarla karşılaşabiliyoruz. Sivilce süreci zaten oldukça sancılı geçiyor, bu da yetmezmiş gibi bir de sivilce izleri kalıyor. Bu durum kalıcı değil. Doğru tedavi yöntemiyle yüzünüzde kalan sivilce izlerinden garantili bir şekilde kurtulabilirsiniz. Buz terapisi sayesinde bu tür rahatsızlığı olan hastalarımız, sivilce leke ve izlerinden kurtulabiliyor. Uzman tıpçılar tarafından uygulanan bu tedaviye ilk olarak cilt tipini tanıma amaçlı olarak belirli bir bölgeye uygulanıyor.
Bu tedavi esnasında herhangi acı yada ağrı hissi olmuyor ve lokal anestezi gerektirmiyor. Uygulamadan sonra dilediğiniz gibi günlük hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Makyaj kısıtlaması yahut banyo kısıtlaması gibi durumlar meydana gelmiyor. Yüz bölgesinde olan izler için yaklaşık bir hafta kadar tedavi süreci varken, diğer bölgeler için hemen on beş günlük tedavi uygulanılmaktadır.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir