Sokak Modasında Erkekler Ne Giyiyor? | Soru Yeri

Sokak Modasında Erkekler Ne Giyiyor?

sokakmodasi

Moda o kadar hızlı değişmektedir ki her yılın kendine ait bir modası olmaktadır.Bir yıl önce olan bir şey bir yıl sonra tamamen ortadan kalkabilmekte ve bir anda tüm dünyayı saran bir moda ortaya çıkabilmektedir.Burada tabii ki sokağın modasından bahsetmekteyiz. Sokak modası sokakla beraber yaşamakta her insanın katkısıyla, tercihiyle ve beğenisiyle oluşmaktadır.

Bu yılın sokak modasında erkekler büyük bir patlama yaşanmıştır. Genel bir tarz olarak ortaya çıkan moda akımında hem giyim, hem saç ve sakal stili hem de aksesuar kullanımı bir sentez olarak oluşmuş ve dünyanın her yerinde ilgi görmüştür. Hepimiz sokağa çıktığımızda özellikle genç kesimde geniş yakalı açık renk ve büyük baskılı tişörtler, renkli pantolonlar, kalın çerçeveli gözlükler ve önleri uzun olan, kenarları ve arkaları kısa olan saç kesiminde uzun olan tarafın yana tarandığını görürüz.

Eskilerin saç stilinin yeniden canlanması olarak görünen bu modeli tüm dünyayı sarmış olan bıyık modası tamamlamaktadır. Kirli bir sakalla da tüm görünüm tamamlanmış olur. Bir çok kişiye oldukça yakışan bu tarz, ülkemizde de oldukça büyük bir ilgi görmüş, ünlüler de bu akıma kendilerini kaptırmışlardır. Prestijli moda dergilerinde de sık sık sözü geçen bıyık modası ve genel olarak revaçta olan bu tarz beğenilmekte, ülkemizde batı ve Anadolu kültürünün sentezinin yaşanmasının sonucu olarak yeni bir kültürün oluşumunu göstermektedir.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir