Street Fighter’ın Türk Karakteri Kimdir ? | Soru Yeri

Street Fighter’ın Türk Karakteri Kimdir ?

Bir çok neslin çocukluğundan bu yana ilk sıraları almış dövüş oyunu Street Fighter. Zamanında deliler gibi atari salonlarında jeton üzerine jetonlarımız yendi yine sevmeyi bırakmadık.

İlk favori karakterim Blanka’yı sonra herkesin olduğu gibi Ryu ve Ken’e gönül verdik. Aşağı yukarı yumruk hepimizin bildiği bir komboyu oluşturdu. Street Fighter başka platformlarda hızlıca yol almaya devam etmekte. Hatta meraklıları farklı dövüş oyunları ile ortak projeler çıkardığını bilir ve takip eder.

Ülkemizde bu kadar altyapısı olan bir oyunda o dövüş haritalarına bakarken hep Türkiye’nin üzerine gelip bir kavga da orda vermek istedik fakat nafile. Hayallerimiz hep bir yarım kaldı.

Super Street Fighter 4 ilk 2010 yılında piyasaya çıktı ve yeni karakter sayısı oldukça azdı. Bu oyunun platformda çok rağbet görmesi ve türk oyuncuların çocukluktan gönül verdiği oyunu yüzüstü bırakmaması yapımcı Capcom şirketini sonunda harekete geçirdi. Yıllardır beklediğimiz özlem son buldu..

Hakan. Hakan adında Türk karakterimiz sonunda Super Street Fİghter 4’ün sonraki sürümlerinde yer almaya başladı. Hakan normal dövüşçülerin iki katı boyunda iri kaslı bir yağlı güreşçi abimiz. Kıpkırmızı ve en büyük rakibi Honda. Evet bizim Japon sumocu Honda.

Hakan ile eski dostlar fakat stil konusunda bir türlü anlaşmaya varamamışlar ve artık rakipler. Hakan’ın hikayesine gelecek olur isek. Karakterimizin yağ fabrikası var ve Street Fighter turnuvalarına katılma amacı kendi yağlarını tanıtmak. 7 adet çocuğu var ve Hakan’ımız oldukça güçlü. Bunun yanında dezavantajı olarak yürümede biraz yavaşlık gözlemlenebilir.

Hakan’ın bıyıkları ve iriliği sebebi ile; eski Türk filmlerinde yağlı güreşe merak sarmış Hulusi Kentmen dedemize benzediğini hatta ondan esinlenildiğini ileri sürenlerde var.

Tüm dövüş camiasına hayırlı olsun diyoruz ve umarız diğer tüm oyunlarda Türkler adından söz ettirmeye devam eder dileklerimizi sunuyoruz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir