Twitter'ı Doğru Kullanıyor Muyuz ? | Soru Yeri

Twitter’ı Doğru Kullanıyor Muyuz ?

twitter

Herkesin tanıştığı bir sistemi yeniden tanımlamak olmaz. Twitter’ın nasıl bir mecra olduğunu, ne gibi tepkimelere yol açtığını ve ne kadar güçlü bir kitle iletişim aracı olduğunu açıldığı günden bugüne kadar geçen süreçte hepimiz gördük. Benim bu noktada cevap arayacağım soru ise Twitter’ı doğru kullanmakla ilgili.

Malumunuz önceleri 140 karaktere sığdırılmaya çalışılan aforizma makinesi iken şimdi ise insanları yönetebildiğiniz ve şekillendirebildiğiniz yönleri bile var bu kuşun. Bu noktada doğru kullanmanın birinci prensibi ne amaçla kullandığımızı bilmek olmalı.

Çünkü Twitter eğlence arayanları da, reklamveren firmaları da, web işinden para kazanan takipçi simsarları da, pohpohlanmayı bekleyen ünlüleri de barındırıyor. Mozaiğin içerisinde herkes kendi bacağından asılsa da bir yerde mutlaka karşılaşmak elzem.

Söylemek istediğim şu. Eğlence arayan adam reklamverenle uğraşabilir ve bu anlamda sınırsız bir özgürlüğü vardır ancak aynı şey reklamveren için geçerli değildir. Twitter’ın en savunmasızı ve gerektiğinde en mağruru olmak zorundadır reklamveren. Çünkü herkes için istenmeyen karakterdir. Tabii ki bu durum eğlence arayan adamın sonsun özgürlükleri var olduğu anlamına gelmez. Eğlence arayan adam herkes tarafından bilinen bir kişiye sırf popüler olmak uğruna saldırır ve hakaret ederse bunun ucu kendine dokunur. Zira bu ve benzeri sebepten dolayı para yada kısa süreli hapis cezaları almış örnekler fazlasıyla var.

Genel olarak baktığımızda reklam yapmak için oradaysanız genel düsturunuz nasılsa öyle bir tavır içinde olmanızda yarar var. Diğerleri kategorisindeyseniz ise normal hayatta yaptığınız gibi lafı iki kere tartın. Çünkü artık sosyal medyanın sosyal hayattan pek bir farkı kalmadı. Telafisi zor hatalar yapmamak en kolay ve en doğru tercih olacaktır.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?
Bir Cevap
  1. Recai 44 sene ago

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir