YouTube Red Nedir ? | Soru Yeri

YouTube Red Nedir ?

redyoutube

Ücretli YouTube Red Çıktı !

Dünyanın tartışmasız en büyük ve kaliteli video sitesi olan YouTube, yeni servisi olan YouTube RED’i duyurdu.

Uzun süredir farklı servisler üzerinde çalışmalar yürüten dünyanın en büyük video platformu YouTube, bu çalışmalarından biri olan YouTube Red’i resmen duyurdu.

YouTube Red’in Özellikleri

youtubered

youtubered2
Ücretsiz ve bu zamana kadar kullandığımız YouTube’la arasında göze çarpan ilk farkın YouTube Red’in hiçbir reklam barındırmıyor olmasını söyleyebiliriz. Bu yeni servis YouTube’tan çok uzun süredir talep edilen bir geliştirme olan arka planda çalışma özelliğini bizlere sunuyor, sadece arka planda değil telefonunuz kilitliyken de YouTube çalışmaya devam ediyor.

Bunların yanında artık videoları bilgisayar veya mobil cihazımıza kaydedip daha sonra çevrimdışı iken de izleyebiliyoruz. Bu uygulamayı YouTube özelliğine girebildiğimiz her platformda kullanabiliyoruz, bunlara Xbox ve PlayStation’da dahil.

İyi Güzel, Peki Ne Kadar ?

YouTube bu hizmet karşılığında çok uçuk bir ücret istemiyor ancak sunduğu özelliklere baktığımızda arka planda çalışma dışında diğer yenilikleri zaten farklı metodlar uygulayarak ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Eğer arka planda çalışabilme özelliği ve birazdan bahsedeceğimiz YouTube Music sizin için aylık 10$ ödemeye değiyorsa bu servisten yararlanabilirsiniz demek isterdim ancak YouTube Red ilk etapta sadece Amerika’da kullanıma açılacak daha sonra tüm dünya üzerinden bu servise erişebileceğiz.

redyoutube2

YouTube Music

YouTube Red’in yanında bir de YouTube Music tanıtıldı, ona da değinmeden geçmeyelim. Adından da anlaşılacağı gibi bu platform yeni şarklılar keşfetmek ve daha kaliteli bir müzik deneyimi yaşatmak için ortaya çıkarılmış. YouTube’un bünyesinde barındırdığı milyonlarca video klibi düşündüğümüzde son dönemin popüler servisleri olan Spotify ve Apple Music’e rakip olabilecek gibi gözüküyor.

YouTube Music’i kullanabilmek için Red abonesi olmanız yeterli oluyor, hem YouTube’ta ekstra özellikler kazanıp hem de bir Music servisine abone olmanın sadece Apple Music abonesi olmaktan daha avantajlı olacağını bir gerçek, YouTube’un bu yeni servisi Apple’ın müzik platformunun hızlı yükselişini yavaşlatabilir.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir