United Eleven 11 Nasıl Oynanır ? | Soru Yeri

United Eleven 11 Nasıl Oynanır ?

unitedeleven11

Mayıs ayında beta sürümü oyunseverlerle paylaşılan United Eleven 11 oyunu Haziran ayının ilk haftasında kullanıcılara sunuldu. Nexon firması oyun yüzü olarak Carlo Ancelotti’yi belirlemesiyle birlikte oyuna olan ilgileri üzerine çekti.

Oyun İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya gibi temel liglerin yanında Portekiz ve Hollanda gibi liglerin kafa takımlarını da bünyesinde barındırıyor. Football Manager gibi yönetim detayları ve Fifa Manager gibi arayüz detaylarını barındırması sebebiyle kısa sürede menajerlik oyunu oynayanların ilgisini çekti. Üstelik tamamen online olarak yönetilmesi de oyunun tercih edilmesinde temel etken olarak göze çarpıyor.

Oyuna yeni başlayanlar için öncelikle United Eleven hakkında temel bilgileri sunalım.

United Eleven 11 Nasıl Oynanır ?

Öncelikle buradan üye oluyoruz. Kullanıcı adı seçip işlemleri tamamladıktan sonra e-posta adresimize gelen onaylama linkine tıklayıp giriş yapıyoruz ve oyna butonuna basıyoruz.

Takımınızı kurun seçeneğine tıklayıp bir ligten takım seçiyoruz. Ben İtalya’dan Roma’yı seçiyorum. İleri dedikten sonra takımınızı kurmak için rastgele oyuncu seçimleri moduna giriyoruz. Alttan oto-seçim’den ayarlamalar yapabilirsiniz ancak bu aşama çok da önemli değil. Çünkü oyunun size başta vereceği parayla çok daha iyi kadro kurabilirsiniz. O yüzden burayı direk geçiyorum.

united2

Kulüp oluştur butonuna basıp United Eleven oynayın seçeneğine gidiyoruz. Önümüzde 50 maddelik bir Carlo Ancelotti anlatımı var. Açıkçası oyuna yeni başlayanlar tek tek tüm aşamaları okuyabilir ancak beklemek sıkıcı diyenler tarayıcıdaki link olan http://ue.nexoneu.com/tutorial/1 yerine http://ue.nexoneu.com/tutorial/50 yazsın.

Bu işlemden sonra ilk üyelik hediyesi olarak 120.000 GP kazanıyoruz. (GP oyunda kullanıcılara verilen paradır.)

Bu parayı har vurup harman savurmamanızı tavsiye ediyorum çünkü böyle toplu parayı bir daha alamıyorsunuz. Bu yüzden ilk önce kadronuzu düzenleyin.

united3

Tam ekran görmek için resmin üzerine tıklayın.

Elimdeki kadroyu düzenledim. Ne kadar kaliteli bir kadro oldu değil mi ? Değil arkadaşlar ! Bu kadroyla ligin dibini görürüm.

İlk 11’in sağ üst kısmına baktığımızda 17 / 25 görüyoruz. Bu 25 levellik takım kurabilirsin şu anki levelin 17 demek. Aynı şekilde Yedek Seviyesi kısmına baktığımızda 8 / 15 görüyoruz. Takımın kalitesini biraz daha arttırmak gerekiyor.

Şunu belirteyim. Diyelim ki elinizde 3 forvet var. Messi, Mevlüt Erdinç ve Guiza diyelim. Messi 2, Mevlüt 3 ve Guiza 4 level diyelim. Bu durumda tercih etmeniz gereken oyuncu Guiza’dır.

Şimdi biraz kadromuzu güçlendirelim. 120.000 GP’yi harcamadan önce oyunun bana verdiği hediye oyuncuları takıma katayım. Üst menüden Envanter / Hediye Kutusu diyoruz. Premium Kart’ın üzerine tıkladıktan sonra Depo menüsüne geliyoruz.

Bu arada Premium Kart seviyesi 3 ve 6 arasında herhangi bir bölgeye rastgele oyuncu sağlar. Oyuncunun mevkisini falan maalesef belirleyemiyoruz.

united4

Tam ekran görmek için resmin üzerine tıklayın.

Üç Premium Kart’ı kullandıktan sonra gelen iki adet Level 3 forveti Totti ve Agüero yerine değiştirdim. Böylece hem ilk 11 hem de yedek gücümü arttırmış oldum.

Şimdi 120.000’in bir kısmını harcamanın zamanı geldi. Kadromuzu bize sunulan level sınırının sonuna getirelim. Üst menüden Shop’a tıklıyoruz.

united5

Önümüze üstteki ekran açılıyor. Size verilen GP parayla sadece ilk 3 seçeneği kullanabiliyorsunuz. Diğer özellikler için para vermeniz gerekiyor. Para vermeye gerek yok, güzel bir kadro kuracağız.

Premium Kart 9.000, Temel Kart 2.000 GP. Premium Kart 3 ila 6 level , Temel Kart ise 1 ila 3 level arası oyuncular veriyor. Ancak Premium Kart kullanımını çok tavsiye etmiyorum çünkü tüm paranızı harcasınız bile level 4,5 ya da 6’lık oyuncu gelme şansı çok zor. Bu modülü ileriki sezonlarda kullanabilirsiniz. Şimdilik bize çeşit lazım ve o yüzden Temel Kart ile oyuncu transferine başlıyoruz.

united6

Tam ekran görmek için resmin üzerine tıklayın.

Bana verilen 120.000’in 60.000’iyle 30 adet oyuncu aldım. 30 oyuncu arasından oluşturduğum kadro üstteki gibidir. Gördüğünüz gibi hem ilk 11 hem de yedek seviyesini maksimum seviyesine çıkardım.

Mesela sol bek mevkiinde yedekteki oyuncum daha yüksek levele sahip ancak 25 level sınırından dolayı onu ilk 11’e alamıyorum. Para verip ilk 11 seviyenizi geliştirebilirsiniz ancak zaman geçtikçe ve liglere başladıkça o level de artıyor.

Kurduğum bu kadro liderliğe oynar mı ? Bence oynamaz. Güçlü bir kadro kurdum ancak gördüğünüz gibi farklı ülkelerden ve farklı liglerden oyuncular mevcut.

Sıradaki yazımızda “United Eleven 11’de uyumlu ve ideal kadro nasıl kurulur ?” sorusuna cevap veriyoruz. Mutlaka okuyunuz.

Sorularınızı yorum paneliyle çekinmeden sorabilirsiniz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir