Url Kısaltma Servislerinden Nasıl Para Kazanılır ? | Soru Yeri

Url Kısaltma Servislerinden Nasıl Para Kazanılır ?

urlkisaltma

İnternetten para kazanmanın yollarından biri de URL kısaltma servislerinden geçer. Url kısaltma servisleriyle dilediğiniz linki kısaltıp adf.ly, bc.vc, shorte.st gibi siteler aracılığıyla para kazanabilirsiniz ancak belirli bir strateji geliştirmelisiniz. Zira normalde url kısaltma servisleri kısaltılmış bağlantıyı anında yönlendirirken kazanç sağlayan kısaltma servisleri en az 5 saniye reklam izletiyor. Bu yüzden kısalttığınız bağlantının kullanıcılar açısından oldukça önem arz gerekmektedir.

Url Kısaltma Servisleriyle Para Kazanma Taktikleri

Bizim milletin bir yere girmesi için öncelikle ihtiyacı olması gerekmektedir. Bu yüzden bilgi içeren bağlantıları kısaltıp sosyal ağlarda paylaşsanız bile ilgi görmez, tıklanmaz ve haliyle para kazanamazsınız. İsterseniz 100 tane bağlantı kısaltın bu linklerin 10 kere tıklanmayacağının garantisini veririm size. Zaten bu tür siteler tık başına çok düşük meblağlar ödemektedir. O yüzden yığılmış bir hit olmadıkça çabalamanın alemi yoktur.

Url Kısaltma Servisleriyle Nasıl Para Kazanılır ?

Öncelikle paylaşımını yaptığınız ya da yapacağınız kısaltmalar için Google aramalarında bir ön araştırma yapın. Mesela çok oynanan bir oyunun hilesini paylaşacaksınız. Oyunun ismi Silkroad olsun. Silkroad hilesi diye aratınca ilk sırada çıkan forumlara üye olun. O forumlara hileyle alakalı yeni bir başlık açın ya da mevcut başlığın altına yorum yapın ve belirli bir açıklamadan sonra hile dosyasının yer aldığı kısaltma linkini paylaşın. (Yeni başlık açmak daha mantıklı)

Ya da önemli maçlar şifreli kanallarda yayınlandığında insanlar arama motorları üzerinden fellik fellik izleme linki arıyorlar. Çalışan 3-4 tane izleme linki bulun, bir metin dosyasına kaydedip upload yapın ve upload linkini kısaltın. Ya da Google servislerinden olan Google Drive’ın forms seçeneği aracılığıyla bir form oluşturun ve linkleri buna koyduktan sonra upload edin. Forms linkini kısaltın. Upload linkinden kısaltılan uzantı için izleme sitelerinin chat sayfalarındaki yorum panellerine, facebook gruplarına, sayfalarına kısaltma linkini verebilirsiniz. Google forms için bir şey yapmanıza gerek kalmadan Google tarafından indeksleneceksiniz. Forms’un başlık ve metnini iyi ayarlamak burada oldukça önemli.

Son seçeneğimiz çok tasvip etmediğimiz bir yöntem. Cinsel içerik… Cinsel içerikli fotoğrafları upload ettiğiniz sunucuların linklerini kısaltın ve hazırladığınız site ya da blog üzerinden kısaltma linklerini paylaşın. Cinselliğe aç bir toplum olduğumuz Google Trends’in sonuçlarından da anlaşılıyor. Belki de en çok gelir getirecek yöntem, hatta uzun vadede ciddi paralar kazanabilirsiniz ancak başlangıç itibariyle oldukça uğraşmanız gerekebilir.

En çok kazandıran kısaltma servisleri yazısını inceleyerek kendinize uygun url kısaltma servisini bulabilirsiniz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir