Uygun Eş Nasıl Bulunur ? | Soru Yeri

Uygun Eş Nasıl Bulunur ?

es

Yaz geldi ve etrafınızdaki herkes evleniyor değil mi ? Yaşınız kemale erdi ancak hala karşınıza düzgün bir eş adayı çıkmadı mı ? O halde bir yerlerde büyük bir yanlış yapıyorsunuz demektir.

Herkesin kendine göre doğru bir vakit vardır. Kimisi bu doğru vakti askerden gelmek olarak algılar, kimisi okulun bitmesini… Kimisi son başarısız ilişkisinden sonra işleri bu kadar uzatmamak gerektiğini düşünür, kimisi ise hayatı dolu dolu yaşadıktan sonra kaçınılmaz son olarak evliliği görür. Yani bu konuda herkesin kendine göre bir doğrusu ve bir yanlışı vardır. Dolayısıyla herkesin doğru vakti kendinedir.

Hangi segmente hangi prototipe uyarsanız uyun ya da hangi cinsiyette olursanız olun uygun eş bulmak için yapmanız gerekenler aşağı yukarı aynıdır.

Açık Olun: İster kadın isterseniz erkek olun. Karşı cins flört aşamasında belki ama işler rayında gittiğinde gizemden pek hoşlanmazlar. Flört ettiğiniz kişiye karşı açık olun, duygularınızı belirtme konusunda çekinmeyin. Bazıları bu duygularla bir ömür boyu yaşayıp sinir hastası olurlar. Kimisi de partneriyle olan dertlerini arkadaşlarıyla halletmeye çalışırlar. Her ikisi de yanlış harekettir ve bu noktada uygun eşi bulmak için dürüst ve açık olmak en önemli noktadır.

Kendiniz Olun: Güzellik – çirkinlik göreceli kavramlardır ve inanın bana çok az insan evladı bu kriterlere takılır çünkü bu kavramlar görecelidir. Bana hiç güzel gelmeyen bir kızın gülüşüne sen hasta olursun ve aşık olursun. Ya da kömür karası bir adamla tanışırsın ancak bembeyaz bir yüreği vardır. Bilemezsiniz… O yüzden karşı cinse karşı davranışlarınızda kısa vadeyi düşünmeyin. Onların istediği cevapları vererek ilişkinizi müthiş bir şekilde idame ettirebilirsiniz ancak bu belirli bir yerden sonra SOS vermeye başlar. İlişkinizi en başında sağlam temellere kurun ve karşı tarafta yapay beklentiler yaratmayın.

Dinlemek ve Göz Teması: Erkekler kadınlara nazaran göz teması kurmaktan daha çok korkarlar. Kadınların çoğu da erkekler bir şey anlatırken göz teması kurmak istemez ve başka şeylerle ilgilenirler. İkisi de yanlıştır. Henüz flört aşamasında iki taraf da temkinlidir ve korkaktır ancak gerek normal hayattaki ilişkilerinizde gerekse yakın ilişkilerinizde göz teması kurmaktan çekinmeyiniz. Özellikle karşınızdakini dinlerken… Önemsenmek evliliğe giden yolda iyi anlaşmak, sevmek ve aşık olmak kadar önemlidir.

Uygun karı ya da koca bulmak için bu üstte yazdığım maddeleri temel etmenler olarak düşünebilirsiniz ancak aşağıdaki maddeler olmadan yukarıdaki maddelerin çok da hükmü yoktur.

Sosyalleşin: Karşı cinsle sıradan bir buluşma bile bir duygu ilişkisine doğru gidebilir. Çünkü çok az insan ilk görüşte aşık olur ve birbirini sevmek için ilk önce tanımak ve tanışmak gereklidir. Bu yüzden sosyal ortamlarda “ben ne yapacağım ya burada” gibi kişisel bahanelerle kendinizi soyutlamayın. Fırsatını buldukça böyle ortamlara dahil olun. Sizin için uygun eşi burada bulamasanız bile bu tür ortamlar insanın ruhen pozitif kılar.

Hayatınızı Düzene Koyun: Bunun mümkünse evlenmeden önce yapın çünkü karşı tarafın gözünde değeriniz bir kat daha artar. Kimse geleceğini düşünmeden, fevri davranan bencil biriyle evlenmek istemez. O yüzden karşı tarafa niyetinizin ciddi olduğunu gösteren etmenlerden biri de hayatınızı düzene koymaktır. Bu da aileden ayrı yaşamak, kendi paranızı kendiniz kazanmak gibi etmenlerle mümkündür.

Birikim Yapın: Kim ne derse desin evliliğe doğru gitmekte olan bir ilişki yolun yarısında çuvallıyorsa işin içinde mutlaka maddiyat olmaktadır. Özellikle erkekler partnerlerinin gözünde biraz da güçlü oldukları kadar vardır. Bu güç de genelde maddi anlamda olmaktadır. Kadınlar içgüdüsel olarak evlenmeyi düşünürken barınma ve rahat geçinme gibi konuları erkekten daha çok düşünürler ve bu yüzden evlenecekleri erkekleri seçerken belirli bir ekonomik refaha sahip bireylerden seçmektedirler. Erkekler bu konuyu çokça dert eder ancak kadınlara bu konuda kızmamak gerekir. Çünkü onların bilinçaltları erkeklerin bilinçaltlarına göre daha rasyonel ve eleştirel düşünmektedir. Bu yüzden uygun eş bulduğunda erkeklerin birikim yapmaları ya da düzenli bir işe girmeleri oldukça önemlidir. Bu durum çok nadir durumlarda fuzuli olmaktadır.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir