WhatsApp Bilgisayara Nasıl Kurulur ? | Soru Yeri

WhatsApp Bilgisayara Nasıl Kurulur ?

Mesajlaşmanın temel görevini yerine getiren sms işlemi artık günümüzde eskisi kadar ilgi görmemektedir. Bunun yerine internet bağlantısı ile her yerde ücretsiz mesajlaşıp fotoğraf ses video gönderebileceğimiz uygulama olan whatsapp tercih edilmektedir.

Whatsapp her ne kadar telefonlarımız için mesajlaşma uygulaması olsa da artık bilgisayarlarda da bunun ihtiyacı duyulmaktadır. Sürekli bilgisayar başında çalışanlar için telefon ve bilgisayar arasında gidip gelmek çok yorucu olacağından sizlere whatsapp bilgisayara nasıl kurulur anlatacağız.

Bilgisayarda whatsapp kullanmanın iki yolu vardır. Bunlardan birincisi bilgisayarınıza kuracağınız bir android işletim sistemi emülatörü ile bilgisayarınızı bir android cihaz gibi kullanabilir ve android uygulamaları indirebilirsiniz.

Bluestacks isimli bu emülatörü bilgisayarınıza indirmeniz ve kurmanız whatsapp kullanabilmeniz için yeterli olacaktır.

İndirme işleminden sonra indirdiğiniz dosyayı kurmaya başlayınız. Kurulum tamamlandıktan sonra bir android ara yüzü karşınıza gelecektir. Google hesabınız ile giriş yaptıktan sonra mağaza üzerinden whatsappı indirebilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken bir nokta var whatsapp telefonunuzda aktif iken bu yöntem ile bilgisayardan kullanılmaz.

Bir diğer yöntem ise whatsapp ın bizlere sunmuş olduğu whatsapp web özelliğidir. Google chrome tarayıcınız ile https://web.whatsapp.com/ adresine girip tarayıcınız üzerinden whatsappı kullanabilir ve telefonda yapmış olduğunuz her şeyi yapabilirsiniz. Web üzerinden whatsapp hem pratik hem de hızlı olacağından en çok tercih edilen yöntemdir. Her geçen gün geliştirilen ara yüzü ve veri ağı altyapısı ile bilgisayarınızdaki tarayıcı üzerinden de WhatsApp kullanabilirsiniz.

WhatsApp’ı Bilgisayarda Kullanmak İçin Yararlı Linkler

WhatsApp İndirmek İçin Tıklayınız

WhatsApp Web İçin Tıklayınız

Whatsapp PC Programı

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir