Wordpress Ortam Ekle Sorunu Nasıl Çözülür ?? | Soru Yeri

WordPress Ortam Ekle Sorunu Nasıl Çözülür ??

wpmedia

WordPress 4.0 sürümü sonrasında bazı blog yazarları wordpress yazı paneli sorunu yaşamaya başladı. Yazıya kolay şekilde resim eklemeyi mümkün kılan ortam ekle butonu deaktif vaziyette olabiliyor.

Bu sorunu çözebilmek için birden fazla yöntemi denemek gerekebilir. İlk olarak FTP paneline girip dosya izinlerini kontrol etmemiz gerekiyor. wp-content/uploads klasörüne sağ tıkladığımızda CHMOD ayarının 755 ya da 777 olduğundan emin olmamız gerekiyor. Ayarlamayı bu şekilde yaptıktan sonra yazı paneline tekrar girip kontrol edelim. Eğer vaziyet aynıysa aşağıdaki işleme sıra geliyor.

Yine wp-content klasörüne girelim ve plugins klasörüne farklı bir isim verelim. Bu işlemi yaptıktan sonra otomatik olarak tüm eklentileri etkisizleştirmiş oluyoruz. Daha sonra klasörün ismini eski haline getirip tekrar yazı panelinden işlemi kontrol ediyoruz. Sorun düzelmediyse güncelleme isteyen tüm eklentileri güncelleyip gereksiz eklentileri FTP dosyasından siliyoruz.

Bu yönergeleri yaptıktan sonra ortam ekle butonunun aktif olmas gerekiyor. Eğer tüm bu işlemlerden sonra hala sorununuz devam ediyorsa hosting firmanızdan destek isteyip olaya kalıcı bir çözüm getirebilirsiniz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir