Yeni Nesil Konsolların Farkı Nedir ? | Soru Yeri

Yeni Nesil Konsolların Farkı Nedir ?

oyunkonsolu

Birçok oyun severinin heyecanla beklediği haber olan Playstation 4 ve Xbox One tanıtımları yapılmak ile birlikte çıkış tarihleri de belli olmuş bulunmaktadır. Yeni nesil konsollar olarak bilinen bu aletler oyun çağında da yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülmektedir. Tanıtımları heyecanla izlenen konsolların grafik ve gerçekçilik konusunda adeta çağ atladığı görülmektedir. Baktığımız zaman birçok oyun severin bu iki konsol arasında kalmasının en önemli sebebi ise birbirine yakın özelliklere sahip olmalarıdır.

Bunun dışında her iki konsolunda birbirlerine oranla avantajlı ve dezavantajlı durumları olması da seçim konusunda bir takım şüpheleri yanında barındırmaktadır. Elbette Playstation 4 oyun anlamında geçmişten günümüze olan tecrübesi ile yine bir adım önde olacaktır. Yeni nesil konsollar ile oyun dünyasının da birçok yeni oyuna kavuşması beklenmektedir. Bunun dışında eski zamanlardan beri seri halinde gelen oyunlarında konsola özel oyun yapması beklenmektedir.

Örnek vermek gerekirse Ea Games’in en fazla satılan oyunları arasında yer alan Fifa yeni nesil konsollar için de yeni bir oyun yapacaktır. Fifa 2014 de böylelikle yeni nesil konsollarda oynanan ilk futbol oyunu olma özelliğini barındıracak gibi görünmektedir. Birçok kişinin şimdiden yeni nesil videoyu izleyip fazlası ile heyecana kapıldığı da görülmektedir. Bu şartlar altında en fazla merak edilen konulardan birisi de elbette yeni nesil konsollar ile oyun çağında ne gibi değişiklikler yaşanacağıdır. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşır mısın ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir